Warsztaty bellydance z Samirą 19.04.2009

Zapraszamy na warsztaty tańca orientalnego dla zaawansowanych z Samirą – Anną Mendak

Warsztat I „OBROTY w tańcu orientalnym” godz. 11.00-14.00, tematem głównym będzie technika obrotów i kombinacje figur z wykorzystaniem obrotów.

Cena warsztatu: 95 zł

Warsztat II „Dłonie i ręce w tańcu orientalnym”godz. 14.30-16.00 – praca rąk i dłoni – ćwiczenia i wskazówki, które sprawią, że ruchy Twoich rąk i dłoni będą eleganckie, miękkie i zmysłowe.

Cena warsztatu 50 zł.

Samira – tancerka brzucha i flamenco z wykształcenia jest psychologiem. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”, którego była członkinią przez kilka lat występując na pokazach i biorąc udział w turniejach w kraju i za granicą. Po kilku latach poszukiwań jej prawdziwą pasją okazały się jednak techniki orientalne i cygańskie. Taniec orientalny w stylu egipskim kształciła pod okiem wielu pedagogów między innymi brała udział w kursach prowadzonych przez Zazę Hassana, Ehaba Atię, Khaleda Mahmouda, Orit Maftsir, Nour a także gwiazdy Bellydance Superstars – Jillinę i Bożenkę.
Na co dzień występuje solowo jako „Samira” oraz prowadzi warsztaty na zaproszenie największych festiwali i szkół tańca w całej Polsce. W latach 2004-2006 prowadziła stałe zajęcia tańca orientalnego i flamenco w Klubie pod Kolumnami we Wrocławiu oraz w Płockim Centrum Kultury. W roku 2008 zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną w konkursie tańca orientalnego w Pradze. Swoje zainteresowanie tańcem łączy z innymi wielkimi pasjami i tak w roku 2005 ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim pracą magisterską pt. ?Wpływ tańca na poczucie jakości życia?. Wielokrotnie gościła na antenie radia i telewizji, współpracowała przez trzy lata z TV Polsat i TVP 2 nagrywając programy dla dzieci i młodzieży: ?Pamiętnik Nastolatki? oraz ?Truskawkowe Studio?. Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco oraz wakacyjne warsztaty w Krzyżowej na Międzynarodowym Kursie Gitarowym, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco, Festiwalu Nova Orient, Lądeckiego Lata Baletowego oraz na Międzynarodowym Biennale Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej w Poznaniu.
Więcej na stronie: http://www.samira.art.pl.


Leave a Reply